Секој хороскопски знак опишан во една реченица

Астролозите во една реченица, ги опишаа приоритети на секој хороскопски знак, како и нивните ставови за себе и за светот.

Во продолжение проверете која реченица најдобро го опишува вашиот знак:
Овен – Врескам гласно, но никој не ме слуша.

Бик – Немам причина никому да му се извинувам.

Близнаци – Не сум сам/а, сепак се чувствувам осамено.

Рак – Кога се држевме за раце...

Лав – Никој вистински не ме познава.

Девица – Кажи ми, зошто се чувствувам осамено?

Вага – Глумам дека сум некој кој не сум.

Шкорпија – Многу се грижам за непотребни работи.

Стрелец – Сакам да не жалам за пропуштените прилики.

Јарец – Не дозволувам да се сруши светот.

Водолија – Покажи ми ја вистинската причина за моето постоење.

Риби – Не знам како да се чувствувам.

Живот и Стил

Портал за подобар, поздрав и посреќен живот💜💫

Следен Претходен