Ако тие случајно се заљубат во вас, ќе знаете за тоа веднаш: Се што треба да знаете за раковите

Рак

  • Раковите се родени меѓу 21 јни и 22 јули и припаѓаат на Водениот елемент на зодијакот (заедно со Рибата и Скорпијата). 
  • Водените знаци се емотивни и интензивни, и исто така се исклучително интуитивни и сочувствителни. Тие „ги добиваат“ луѓето.
  • Раковите се познати по нивните карактеристики како лојалноста, нивната емоционална длабочина и нивните родителски инстинкти. 
  • Во вашиот состав, тие ќе бидат оној што ги знае тајните (и ги чува), оној на кој другите им се обраќа на прво место, и оној што може речиси да намириса кога нешто не е како што треба. Тие се прекрасни луѓе што треба да ги имате во вашиот живот (иако ако сакате, да ги извадите надвор од него, тоа е друг проблем…)

Со Ракот владее месечината и оваа врска е силна, има директно влијание врз нивното расположение, најмногу поради тоа што таа е сателитот на нашата планета.

За да се запознаеме со класичните карактеристики и особини на личноста, треба само да погледнеме во некои од најпознатите ракови: принцезата Дајана, Ариана Гранде, Селена Гомез, Соланж Ноулс, Никол Шерцингер и Линдзи Лохан. Може да се каже дека сите овие луѓе го носат своето срце во ракавот.

Општи карактеристики за овен
Интуитивни
Раковите имаат скоро натприродно чувство за интуиција - тие го знаат она што го мислите, и знаат што правите. Не обидувај се да ги лажете, погазувате или манипулирате затоа што се мешате со опасно суштество. Оваа инстинктивна способност да ги шмрка тајните, исто така, може да ги направи премногу чувствителни (параноични?) Тие ќе продолжат сè додека не извадат сè што ги интерeсира од вас ..

Лојални
Ниту еден знак не е полојален од Ракот, тие би умреле заради љубовта и би убиле од омраза ... (така да, предупредени сте, пријатели). Тие имаат тотално слепа точка за оние што ги сакаат и ќе презакажат скоро сè за нив... Но, го бараат истото за возврат, со sвона нагоре, испишано во крв, запечатено со вечна убов.
Ако тие случајно се заљубат во вас, ќе знаете за тоа веднаш, а ако уживате во романтика и сакате да имате постојан придружник, тогаш честитки. Ако, сепак, ви треба простор и приватност, тогаш со среќа. Ракот ќе го нападне секој агол од вашиот живот и ќе се инсталира таму. Нема бегање.

Moody bitches
Месечината ги контролира нивните расположенија, буквално, и тоа значи дека тие можат брзо да ги менуваат. Можете да влезете во просторијата и тие се смеат и се шегуваат (тие секогаш имаат одлично чувство за хумор), да испаднете на пет минути, да се вратите и да ги најдете како лежат на подот во солзи. Ова е само дел од секојдневниот живот на ракот. Навикнете се на тоа и возете ги брановите.

Носталгични 
Повеќето Ракови се страшни патриоти, тие се многу сентиментални и не можат да издржат некогаш да заборават нешто. Ова важи и за луѓето. Затоа, очекувајте да откриете шкаф полн со (сè уште топли) спомени и стари пламени. Тие не можат (и нема) да ги исклучат чувствата откако ќе бидат запалени. Ако се вратите назад со Рак, големи се шансите да сте им се во живот. Тие секогаш ќе се сеќаваат на вашиот роденден, ќе прашуваат како е мајка ви, и веднаш ќе чувствуваат како навистина се работите. Шансите дека вашиот пријател рак сè уште живее таму каде што пораснал, во пазувите на своето семејство, опкружени со стари пријатели се доста големи.

Шармантни
Кога расположението е добро, раковите можат да бидат прекрасни друштвени и магични партнери. Смешни, страствени, остроумни, авантуристички и занесени, тие знаат да се забавуваат. Но, не се такви цело време, затоа што кога ќе се промени таа фаза на Месечината ... може да се појави друга страна. Страната што бара да заборави за лојалност / забава. Длабоко во себе, раковите се кревки. Тие сакаат да ја илустрираат симпатијата на другите, честопати претставувајќи се како малтретирани или повредени и ќе претеруваат за да се осигурат дека го привлекуваат вниманието / поддршката / охрабрувањето за кои навистина веруваат дека им треба. Ова може да биде исцрпувачки…

А што прават раковите во слободното време?
Опуштање во бањата
Ако не можете да контактирате со нив, шансите дека се во бањата се огромни. Сериозно, овој знак е привлечен кон вода, добро, како рак до морето. Тие се опседнати со само-грижа, а капењето е повеќе од честа активност за чистење, можност да размислите, дневно да се препуштите, да се одвоите од погледите и да се лизнете од реалниот живот некое време.

Глумат „лажно“ лоши
Ова е една од нивните стратегии за да се добие внимание - плус им овозможува да ги носат своите ПЈД во текот на денот, да лажираат, да газат што сакаат, и да имаат забава. Вие сте поканети само ако сервирате корпи на сочувство.

Го разубавуваат нивниот свет
Раковите се природно креативни и имагинативни и сакаат убави работи. Гледањето добро е важно за нив, како што е нивниот изглед на домот / просторијата / работната маса / автомобилот на тренот.

Одржуваат интензивни пријателства
Како што беше кажано претходно, Раковите се интуитивни луѓе кои ги знаат (и чуваат) вашите најтемни тајни. Тие сакаат да бидат што е можно поблиски и поврзани со оние што ги сакаат и сакаат.

С.Е.К.С.
Спојлер. Тие се добри и во тоа.

Кој си одговара најдобро со Раковите?
Раковите обично имаат низа обожаватели затоа што се физички зачудувачки, смешни и интелигентни, сакаат секс и се занимаваат со флертување, што никогаш не излегува од мода.

Интернет дејтингот е неуспех за овој знак - нивната најголема сила е „влечење“ во живо, но еј, времињата се менуваат.

Бригадата со водни знаци е во склад помеѓу себе и може да се справи со длабоките личности на едните со другите и со патолошката потреба за интензивни врски - така да Рибите, Ракот и Шкорпиите се добри пријатели и љубовници.

Топол совет за жешкиот секс со Рак е Јарецот. Ракот и посебната коза прават необичен пар, затоа што ракот е креативен и е можен, додека Јарецот е деловен и опседнат со практичностите. Па, спротивноста е привлекување и тоа е точно и овде. И двајцата го наоѓаат она што веруваат дека им недостасува, а тоа создава огромна фасцинација и восхит.
Ракови, драго ни е што ве сметаме за пријатели… но не и за непријатели (се надеваме)!

Живот и Стил

Портал за подобар, поздрав и посреќен живот💜💫

Следен Претходен