Најзгодната баба на светот е од Србија: Сите жени и завидуваат, од нејзината убавина „боли глава“

Жаклина Беридо Писанo е родена во Србија, и е најзгодната баба во светот. Оваа 50-годишна модна блогерка воодушевува со нејзниот изглед. А, во текот на нејзиниот живот, има поминато низ вистинска голгота. За што станува збор, прочитајте во продолжение.👇

Таа на шега се нарекува „баба што сака мода“, а на секоја фотографија во знак на сеќавање на својот починат син го става хаштагот #rememberstefan. Оваа прекрасна Србинка живее во село во Тоскана.

Фото: Instagram @realfashionist

Жаклина навистина вложува многу пари во нејзиниот изглед и гардероба, но зад нејзиниот беспрекорен живот се крие голема тага. Во 2016 година, на Божиќ, го загубила својот синот, кој загинал во сообраќајна несреќа во Белград. Сега, таа на секоја од нејзините фотографии става хаштаг #rememberstefan , во спомен на нејзиниот син Стефан, кого таа го нарекува ангел чувар.

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Родена е во Белград, но повеќе години не живее таму. Има две внуки и вели дека тоа што е баба ја прави најгорда на свет.

Фото: Instagram @realfashionist

За Жаклина и нејзиниот живот пишуваат многу модни списанија. Таа исто така, соработува и со познати ликсузни брендови, а нејзиното тело е навистина совршено.

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Во продолжение открива која е тајната за нејзиниот младешки беспрекорен изглед:

"Јадам многу овошје и пијам многу вода. Јадам по едно авокадо на ден, не пушам и не пијам. Јадам риба, морски плодови, месо и зеленчук. Вежбам најмалку 45 минути на ден од мојата 10-та година. Неопходно е редовно да вежбам и да имам здрава исхрана. Многу време посветувам и на мојот внатрешен мир“, открива Жаклина.


Жклина е мажена за Италијанец чиј идентитет вешто го крие од јавноста. Тој на својот Инстаграм наместо со име, е потпишан со прекар - „Таа ме вика господин Совршен“.

Во едно видео таа отворено говори за себе и својот живот:

Таа има 563.000 следбеници на Инстаграм, каде постојано прикачува фотки од нејзините совршени модни избори.

Живее во село во Тоскана во прекрасна вила со базен, која ја уредува во винтиџ стил. Претходно има живеено во Белград, Париз, Болоња и низа други големи градови, но вели дека почнала да чувствува дека не може да дише затворена во стан и сака секое утро и ноќ да ја слуша песната на птиците.

Фото: Instagram @realfashionistФото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionistФото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist

Фото: Instagram @realfashionist
Живот и Стил

Портал за подобар, поздрав и посреќен живот💜💫

Следен Претходен