Доделување на музички награди 2020: Зошто цел свет зборува за ова? (ФОТО)

После месеци отсуство на сите музички настани, промоции на филмови и модни ревии, минатиот викенд се одржана доделувањето на AMA музички награди во Лос Анџелес.

Пеачката која привлече, убедливо најголемо внимание преку целиот настан е Џенифер Лопез, која на црвениот тепих изгледаше провокативно во сив комплет од здолниште со исечок од десната страна и краток топ кој го откриваше нејзиниот затегнат стомак.

Исто така, посебна вест беше и нејзиниот настап во црно провидно бикини и со провокативен танц со кој ги ,,запали'' социјалните мрежи. Сите се прашуваа како е можно оваа жена да биде толку секси?

На претходно споменатиот настан, се појави и новиот љубовен пар: Меган Фокс и Машин Ган Кели кои продолжуваа да се прегрнуваат и пред камерите, зборувајќи каква е нивната љубов.


Кети Пери за прв пат настапи откако ја роди својата ќерка Дејзи, а нејзиното враќање на сцената беше попратен со гламурозен аплауз.

Манекенката и моделот Кара Делевин изгледаше беспрекорно во своето сиво одело.

 


Се надеваме дека 2021 година ќе биде исполнета со уште повеќе вакви настани, и со многу фотографии од црвениот тепих.

Катерина Шукоска

Секогаш позитивна и смирена, но од друга страна и бунтовник и авантурист. Најмногу сакам патувања и откривање нови места. Секоја слободна минутка обожавам да ја потрошам на некоја добра книга, филм или слушање на омилената музика.

Следен Претходен