Како Џенифер Анистон секогаш изгледа фантастично, а никогаш не облекува ништо посебно?

Џенифер Анистон е модна мистерија - секогаш изгледа преубаво, а никогаш не е ништо посебно облечена. 

Кои се нејзините трикови? Како се што таа носи изгледа сензационално? 

Еве ви неколку совети од модната икона:

-Инвестирајте во пар чевли со полна пета 


-Немојте да носите само син тексас 

-Кожата како материјал не е само за капути и јакни 

-Меките шапки се додаток кои би треба


-Марами се носат без разлика на годишното време


-Носите модел на фармерки кои вам најповеќе ви одговара


-Неколку пара на бели маици никогаш нема да бидат вишок


-Кога се двоумите, облечете кошула со копчиња


-Црното сако е практично за секоја пригода 

-Едноставниот бикини никогаш нема да излезе од мода

-Црна чанта преку рамена е секогаш сигурен избор

-Долгите ланчиња го прават секој црн комплет интересен


-Од очила за сонце - само авијаторки


-Долгиот црн фустан ке ви заврши работа за секоја пригодаМоника Тодоров

Обожавам да проаѓам време со моите деца, зависник од old school hip - hop, обожавам soul and blues. Позитивна праведна и креативна до максимум.. Живеам со едно мото "Sky is the limit".

Следен Претходен