Елегантен и удобен модерно уреден стан далеку од градот: Одлични идеи како да го уредите вашиот дом

Просторот во кој живеете треба да ве опушта, треба да е резулат на енергијата која ја рефлектирате, на вашата личност, на вашиот стил и вашата креативност, сепак тоа е местото каде поминуваме најмногу време. Треба да направи да се чувствуваме удобно, смирено, сталожено, среќно и исполнето.


Ви ја дава можноста со својата креативност да го уредите, да си играте со парчињата мебел, да го направите уникатно и топло место за престој за вас и вашето семејство.

Уредувањето на просторот т.е. ентериерот, често е работа на професионалците, но секогаш во вашиот дом треба да има ваш печат, да се почувствува вашиот допир во уредувањето. 

Во продолжение погледнете како е уреден овој стан во центарот на Челјабинск, Русија.

Ве носиме во строгиот центар на градот Челјабинск, Русија, на само неколку минути од плоштадот „Револуција“, каде се наоѓа станот во посакуваниот комплекс „Кула на слободата“. Визуелизирано од Anova Interior Design, овој концепт од 114 квадратни метри истражува шема на декор со висок контраст. Лесните пенливи тонови на шампањ се соочуваат со потемни тонски елементи кои носат топлина и зрелост. Современото осветлување зазема огромна улога во полираната современа шема, создавајќи магичен сјај што гради атмосфера на исчекување. 

Елегантен, но убедливо удобен модерен мебел додава слој луксуз низ целиот стан, создавајќи пријатно место далеку од брзината на градот.

 


Лесен модуларен аранжман за троседот гради длабока граница околу салонот на просторот за живеење со отворен план заедно на ќилим од шампањ. 


Стилски светилки приврзоци се спуштаат преку свиокот во софата, паѓаат во согласност наборите на кремовите прозорски завеси. Пространите маси лесно се додаваат на дневната соба и додадената дизајнерската светилка дава лебдечки ефект.

 


Ѕидни црни ормани од црно затемнето стакло со осветлена низа чаши за вино. Темнината на парчето за складирање е во спротивност со полесните елементи во просторијата за да се постигне длабок и сигурен контраст.

 


Сиви ребрасти текстури обложени со гипс ги засенчуваат стилскиот ѕид. Пловечки држач за ТВ црта остра бела линија под осветлена ТВ-монтажа. Ниските и минималните потпирачи за грб ја отвораат просторијата за одмор до остатокот од дневната соба, овозможувајќи просторот да тече лесно без пречки. Шемата за осветлување на сјајот гради волшебна градска атмосфера низ целиот ентериер, како градски пејзаж навечер.

 


Асиметрична масичка додава интересно средство во изгледот на салонот и со форма и со сенка.

 


Уникатен лустер за трпезарија исцртува тенка, но доминирачка линија над комплетот за јадење, прикажувајќи кривини што ги спроведуваат столовите за јадење.

 


Сферично централно стакло вазна одекнува светла во облик на топче. Модерната површина на трпезаријата делува како тампон помеѓу салонот и минималистички двобоен кујнски дизајн.

 


Одличните цврсти црни ногалки цврсто ја вкоренуваат трпезариската маса на пиедесталот на своето место. 


Во ходникот, пловечката црна ѕидна полица е спарена во масна зачестена формација со ниско влезно седиште. Огледало со прилагодено сечење додава на бестежинската илузија на инсталацијата. Елегантни светла за влечење влечат околу периметарот.

 


Додадено е истекување на сјај од вдлабнатините на рамнина што паднала.

 


Скулпторска маса за влез е комбинирана со големо декоративно огледало за да се изгради момент на интерес против чистиот бел ѕид. Свеќи и уметност се облекуваат на врвот.

 


Во детската соба, откриваме многу кул област за учење на деца. Лебдечка работна маса и кревет ставаат блесок на длабоко портокалова боја во шемата, осветлувајќи ја доминантната сива и бела палета. Беж вртливата столица одговара на изборот на сјајни ѕидни полици во аголот на студијата. Практична работна полица чување белешки и канцелариски материјал надвор од работната површина, но на дофат на раката.

 


Гаџетите се златни во детската соба и оваа лебдечка единица за медиуми им дава убаво место за дружење. Удобното удобно столче е најдоброто место во собата. Модерната позадина создава забавна фокусна точка на детскиот ТВ ѕид.

 


Кул ѕидната уметност става уште една енергичн боја во просторот.

 


Огледало со целосна должина на тркала ви одговара кога избирате соба за девојки.

 


Необична перница од фламинго ја нагласува розовата боја на модерен стол со акцент. Невообичаена ламба од руж додава жешка боја на едноставна црна лента од горната страна на масата.

 


Во спалната спална соба, софистицираното крилесто лежиште става чоколадно срце во топлата сива околина. Стаклен плакар сјае при слаба светлина во естетиката на темната соба.

 


Замавна ѕидна ламба за рака ја поставува светлината за читање над главата на мазниот кревет. 

 


Задно осветлени стаклени ормани се протегаат на кули од атмосферски сјај во спалната соба. Современ пловечки медиумски кабинет се протега на ѕидот под нив.

 


Стаклените врати од спалната соба водат во софистициран работен простор во домот, обложен со богато дрво.

 


Просторот е прилично ограничен, но одличната организација на плакарот одлично функционира.

 


Бел мермер на подот на бањата и горе зад кадата одлично се влопува во просторот.

 


Линеарна суета се протега помеѓу местото за складирање во бањата и ѕидот.

 


Дури и тоалетната школка станува стил, а тоалетната хартија одлично се вклопува во амбиентот на просторијата.

 


На помалата просторија за туширање и е дадена поинаква атмосфера под шема на декор од темно сив и црн мермер. Црна тапа и црни прекинувачи ја ја прават засенчената тема веднаш до малите детали. Црниот мермер непречено ја обложува и внатрешноста на туш кабината.

 


Вдлабнатите рефлектори и периметарските светла предизвикуваат рефлексии по ѕидот на средината во остар метален ефект.Ангела Иваноска

Позитивна и ведра личност, најголема љубов - музиката, а најголема страст, пеењето. Љубител на кафе, убава фотографија и добро друштво.

Следен Претходен